Heemkundekring De Drijehornick - oude Drijehornickels

park panorama

Inhoudsopgave van oude Drijehornickels. 

Door te klikken op een van de woorden  'titel', 'auteur', 'nummer' of 'bladz' wordt de lijst hierop gesorteerd.
Door nogmaals klikken verandert de sorteervolgorde.

Door op het nummer te klikken (in blauw)  wordt de pdf van het nummer geopend (dit zijn grote bestanden; het kan dus even duren). De meest recente nummers zijn nog niet in te zien of te downloaden.

titel auteur nummer bladz




Opschriften op de luidklokken in de kerktorens van Nuenen, Gerwen en NederwettenNico Nachtegaal1992-112
Dwérs door Nuenens verleden (N. Nagtegaal en H.Smits)Rob Verhallen1992-114
Dwérs door Nuenens verleden, aanvulling en rechtzettingNico Nagtegaal1992-232
Fragment uit het dagboek van HabrakenJ. Smits1992-29
Nogmaals Nuenen DwarsJan Naaykens1992-234
Publiciteit voor De DrijehornickHan van der Wal1992-235
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en padenNico Nagtegaal1992-238
Het kasteel van EindhovenRob Verhallen1992-241
Fragment uit het dagboek van HabrakenJ. Smits1993-19
De Bewoners van het Dommeldal, 2. Bewoning voor het MesolithicumHan van der Wal1993-110
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden,Nico Nagtegaal1993-112
50 jaar vrijwillige brandweer Nuenen c.a. auteur G. HuizingaRob Verhallen1993-117
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden dl 2bNico Nagtegaal1993-231
De Bewoners van het Dommeldal, 2. Het MesolithicumHan van der Wal1993-234
Boekbespreking: Bij ons moeder en ons Jet. Brabantse vrouwen in de 19de en 20ste eeuwboekbespreking Rob Verhallen1993-236
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden 3aNico Nagtegaal1993-346
Bewoners van het Dommeldal 3, het neothiticumHan van de Wal1993-350
Pastoor Roelofs en de bevrijding van Nuenen, Gerwen en NederwettenJan Smits en redactie1993-351
De bevrijding van nederwetten op 19 wn 20 september 1944integraal verslag1993-355
De dynamiek van religie en cultuur, boekbesprekingRob Verhallen1993-360
Mgr. Frenken en de bevrijding van GerwenFrenken1993-474
De bevrijding van Gerwen op 20, 21 en 22 September 1944Mgr Frenken, verzorgd J. Smits1993-478
De geschiedenis van de protestantse gemeente van Geldrop en Nuenen, boekbesprekingRob Verhallen1993-482
Een greep uit de boekenkastJan van Diemen1994-15
De Bewoners van het Dommeldal, 4. De Bronstijd.Han van der Wal1994-17
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden,3b.Nico Nagtegaal1994-18
Levensloop van pastor Jos van de SchoorJan Smits1994-116
Pastoor Aldenhuyzen en de bevrijding van NuenenJan Smits1994-117
De bevrijding van Nuenen, September 19441994-118
In memoriam Jan en Riet van Diemen 1994-2/327
Programma van de reis naar Tongeren1994-2/331
Het bezoek van Komngin Wilhelmina aan Nuenen, maart 1945door Jan Smits1994-2/332
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden,3b.Nico Nagtegaal1994-2/335
De bevrijding van Nuenen, September - december 1944. Deel 2. 1994-2/342
Het verhaal van een taalboekbespreking Rob Verhallen1994-2/355
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en padenNico Nagtegaal1994-457
Nuenen of Parijs. De lokalisatie en datering van twee schilderijen van Van Gogh herzienJack van Hoek1994-476
Hooidonk 1146-1650, boekbesprekingRob Verhallen1994-480
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden, Nederwetten en de derde H. LambertuskerkNico Nagtegaal1995-113
Nuenen of Parijs, lokalisatie van twee schilderijen van Van GoghJack van Hoek1995-121
Een bijzondere aantekening in het huwelijksregister van de Herv. Gemeente te Nuenen anno 1672Ger van Erkel1995-234
Zekere Eindhovenaars' en de portretjes die Vincent van Gogh van hen tekendeJack van Hoek1995-236
Sint Antoniuskapel. Eeneind 1987.Natasja Evers1995-246
Boekbespreking: Nuenense herinneringen. Een stukje geschiedenis verteld door 24 Nuenenaren.Rob Verhallen1995-252
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden. Deel 3f.Nico Nagtegaal1995-366
Bijzondere bomen in en om NuenenMartin van Riet1996-13
De bewoners van het Dommeldal. Deel 6. De IJzertijd.Han van der Wal1995-372
RijksmonumentenMartin van Riet1995-373
Vincent van Gogh. Watermolens.Jack van Hoek1995-375
Boekbespreking: Rituele repertoires. Volkscultuur in oostelijk Noord-Brabant 1559-1853Rob Verhallen1995-383
Twee brieven en een aantal schetsen uit 'Schetsboek 1' van Van Gogh nader belicht.Jack van Hoek1996-17
Voorstel tot correcties op benaming en datering van enkele werken van Vincent van GoghJack van Hoek1996-110
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden. Deel 4. Een historische terugblik.Nico Nagtegaal1996-122
Gemeentelijke monumentenToon Verlijsdonk1996-125
Drie voorwoorden. Inleiding bij het themanummer Nuenen c.a. 1971-1996Rob Verhallen, Jan Smits en Nico Nagtegaal1996-356
Twee brieven en een aantal schetsen uit 'Schetsboek 1' van Van Gogh nader belichtJack van Hoekv1996-234
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen enpaden. Deel 5aNico Nagtegaal1996-239
Brabantse kleding in de negentiende en begin twintigste eeuw. Deel 1Miep de Haard1996-242
Wie is de maker van de Kruisweg op Hooidonk?Martin van Riet1996-247
Op zoek naar Oudenstein. Deel 1Martin van Riet1996-248
25 Jaar Van Gogh beleving in Nuenen. Een kwestie van hysterie of historie?Tjeu Hermans1996-358
Een gemeente in de groei. Demografische aspecten van Nuenen c.a. 1971 -1995Rob Verhallen1996-364
Nuenen c.a. van 1971 tot 1996. Van een agrarisch heim naar een stedelijke woonwijk?Rens Kuijten1996-372
Bespreking van 'Noordbrabantse plaatsnamen. Monografie 2. Nuenen, Gerwen en Nederwetten'Rob Verhallen1996-376
Op zoek naar Oudenstein. Deel 2. De opgravingen aan de Beekstraat bij de voonnalige manege Cahama.Han van der Wai en Jacques Hellings1997-12
De muurankers van de Nederlandshervormde Pastorie in Nuenen.J.C. Jegerings1997-19
Vijf eeuwen kerkdorp Nuenen.Jean Coenen, boekbespr Rob Verhallen1997-110
Brabantse kleding in de negenliende en begin twintigste eeuw. Deel 2.Miep de Haard1997-112
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en padenNico Nagtegaal1997-117
Herman Neijts, groentekweker en entomoloogTon Neijts en Martin van Riet1997-124
Bevangen door de vogelvanger. De vergeefse stijd om erkennning van een Van GoghJack van Hoek1997-230
Langs Heilige HuisjesNico Nagtegaal1997-238
De Cijnsregisters van de Heren van Helmond.Joop Glasbergen1997-241
De Cijnsboeken van de voormalige priorij van Hooidonkde werkgroep Oud Schrift, rcdactie Tjeu Hermans1997-355
Nuenense torenklok in Nieuw-ZeelandZingra M.A. Nagtegaal-Geerts1998-14
Op zoek naar Oudenstein dl 3redactie Tjeu Hermans1997-359
Brabantse kleding in de negentiende en begin twintigste eeuw.Miep de Haard1997-363
Kerken en Kapellen langs Nuenens wegen en paden.dl 5cNico Nagtegaal1997-369
De Cijnsregisters van de Heren van Helmond.Joop Glasbergen1997-374
Wanneer arriveerde Vincent van Gogh in Nuenen.Tjeu Hermans en Jack van Hoek1998-16
De Cijnsboeken van de voormalige priorij van Hooidonk.Redactie Tjeu Hermans1998-110
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden H. Clemenskerk, NuenenNico Nagtegaal1998-116
Torenuurwerken uit Nuenen van de familie VosKoos Zwanenburg en John Parmentier1998-121
Localisatie van het schilderij 'Laan met Populieren' van Vincent van Gogh in Nuenendoor Kees Verkooijen1998-227
Therebint, een vereniging voor herstel van zorg rond dood en rustplaats.Jeanette Goudsmit en Rindert Brouwer1998-231
Het nieuwe gemeentewapen van Nuenen, Gerwen en NederwettenToon Verlijsdonk1998-234
Een verslag van een koninklijke receptieingeleid door Tjeu Hermans1998-241
Bodemarchieven langs de Dommel.Nico Arts1998-243
Vincent van Gogh, Willem van de Wakker en het Nuenense postkantoor.Jack van Hoek1998-249
Nuenense torenklok in Nieuw-ZeelandZingra M.A. Nagtegaal-Geerts1999-16
Een geleerde koster van de St. Clemensparochie te Gerwen in 1623wg Oud Schrift en Genealogie1999-14
Nuenense torenklok in Nieuw-ZeelandZingra nagtegaal-Geerts1999-16
Een mooie donatie van oude brabantse kleding1999-18
Nog een kort bericht over het nieuwe gemeentewapenToon Verlijsdonk1999-110
Foto-impressies van thuiswevers en textielfabrieken in Nuenen in de jaren 18 40 tot 1920Miep en Theo de Haard1999-112
Vincent van Gogh en de aanleg van de protestantse begraafplaats aan de Broekdijk in NuenenKees Verkooijen, redactie Tjeu Hermans1999-118
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden dl 5e. De oude kerk op de akkersNico Nagtegaal1999-122
Van kwast tot regenboog. Een schildering van 350 jaar protestantisme in Nuenen, 1648 -1998, boekbesprekingRob Verhallen1999-125
Demografie als thermometer.Rob Verhallen1999-128
Demografie als thermometer. Maatschappelijke veranderingen in NGN in de achttiende eeuw dl 1Rob Verhallen1999-228
Cor van Gogh.Jack van Hoek1999-232
Op zoek naar Oudenstein. dl 4Nico Nagtegaal1999-243
De cijnsboeken van de voormalige priorij van Hooidonk.redactie Tjeu Hermans1999-248
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden.Nico Nagtegaal1999-256
Visie op een visitatie.ingeleid door Hans Korpershoek1999-362
Demografie als thermometer. dle 2aRob Verhallen1999-366
Emile Zola als 'model' voor Vincent van Gogh.Kees Verkooijen, redactie Tjeu Hermans1999-370
Van oude boerderijen en dingen die voorbij gaanNico Nagtegaal en Hans Korpershoek2000-14
Demografie als thermometer. Maatschappelijke veranderingen in NGN in de 17e en 18e eeuw.Rob Verhallen2000-19
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden. dl 5gNico Nagtegaal2000-119
Een verzwegen windmolen met een moeilijke start.Kees Verkooijen (redactie Tjeu Hermans)2000-226
Herziening van datering en lokatie van Vincent van Gogh's Aquarel 'Vrouw ,was uitspreidend op een veldje'Jack van Hoek (redactie Hans Korpershoek)2000-240
De kleren maken de hertog!Jan Vlemmix en Piet van den Heuvel (redactie John Parmentier)2000-247
Monumenten in Nuenen c.a. dl 1 RijksmonumentenTjeu herman en Ger van Erkel2002-14
Wat is er over van het landschap ten tijde van Van Gogh?Joost Findhammer2002-117
Een zingend boerke?commentaar van Wont Dijk, weerwoord van Jack van Hoek2002-125
Gegeven Sint-Barbaradag 1300 (auteur: Jean Coenen)Rob Verhallen2002-128
Monumenten in Nuenen c.a. dl 2aTjeu Hermans en Ger van Erkel2002-234
Overheid stimuleert het plaatsen van nestkastjes.Ger van Erkel2002-246
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden. dl 7 Nico Nagtegaal en Tjeu Hermans2002-248
De oorsprong van de naam Gerwen.Nico Nagtegaal en Hans Korpershoek2002-254
Het graafschap Rode, de priorij van Hooidonk en de Van Herlaars. dl 1Hans Vogels2002-364
Monumenten in Nuenen c.a. dl 2bTjeu Hermans en Ger van Erkel2002-377
Demografie als thermometer. Maatschappelijke veranderingen in Nuenen.Rob Verhallen2002-390
Het ressort van de dingbank van Opwetten in de middeleeuwen.Martien van Asseldonk2002-393
Van Gogh in Nuenen. Een bibliografische bespreking.Rob Verhallen2003-14
Wanklanken op het oksaal.Tjeu Hermans2003-111
Het graafschap Rode, de priorij van Hooidonk en de Van Herlaars.dl 2Hans Vogels2003-120
Serene rust in het centrum van Nuenen.Tjeu Hermans2003-149
Het graafschap Rode, de priorij van Hooidonk en de Van Herlaars dl 3Hans Vogels2003-236
Serene rust in het centrum van Nuenen, de monumentale pastorietuin van Herman AldenhuijzenTjeu Hermans2003-249
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden dl 8bNico Nagtegaal2003-260
De musealisering van het platteland. De historie van een brabants boerenhuis.Rob Verhallen2003-370
Het graafschap Rode, de priorij van Hooidonk en de Van Herlaars dl 4Hans Vogels2003-374
Verkeersongeval met dodelijke afloop te GerwenKoos van Zwanenburg2003-381
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden. dl 8bNico Nagtegaal2003-382
Nestdrang. Van Gogh en de Brabantse natuur.Thijs Caspers2003-386
Gerwen-Rome-Gerwen, een fietstocht naar Rome in 1950Bert Sanders2004-14
Boerderijen in de gemeente NGNGer van Erkel en Tjeu Hermans2004-120
Bijzondere archeologische vondst in NuenenHans Korpershoek2004-132
Twee dagen oorlogJan van Bakel2004-238
Onze BevrijdingBert Sanders2004-252
Nuenen tijdens de Hollandse oorlog (1672 - 1678)Nico Nagtegaal2004-370
Misdaad en straf in de negentiende eeuw in Nuenen C.A.Klaas de Graaf2004-381
De kerk van Tongelre of van Gerwen?Nico Nagtegaal2004-390
Nachtelijke inbraak in klooster Soeterbeek.Joop Glasbergen2005-14
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden. dl 8cNico Nagtegaal2005-17
Rooms Katholieke Jonge Boerenstand te Gerwen 1930 - 1982Ad van Eijck2005-111
De kerk van Gerwen of Tongelre?Ton de Brouwer2005-115
Boerderijen op Gennep?Kees Verkooijen2005-120
Cor BriggenKees Verkooijen2005-126
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden dl 8dNico Nagtegaal2005-232
Deurwaarder met de dood bedreigdJoop Glasbergen2005-237
BoekbesprekingRob Verhallen2005-241
Een echte Van Gogh op Stal?Sophie van Kooijk2005-243
Twee geloven op een kussen, daar slaapt de duivel tussenGer van Erkel2005-352
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden dl 8eNico Nagtegaal2005-354
NieuwjaarswensenGer van Erkel2005-358
Rondom een klooster op het Brabantse zand. Het Elisabethgesticht te NuenenKees Verkooijen2005-361
De Nuenense kluizenHans Korpershoek2006-14
Schelmenstreken in GerwenJoop Glasbergen2006-113
Heiligen onder het mes'Rob Verhallen2006-117
Presentatie van het boek 'Heiligen onder het mes' 27 november 2005 in het kloosterTjeu Hermans2006-119
De grintweg van Stratum naar LieshoutJohn Parmentier2006-2/326
De biografie van PeellandJan Kolen2006-2/331
Het voormalig landgoed De Berg te Nuenen2006-2/348
Het WoonhuisJan van Bakel2007-12
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden, dl 8fNico Nagtegaal2007-18
De 'Keskesboom'Bob de Smit2007-114
Themanummer Monumenten van de 20ste eeuwwg monumenten2007-2
Inleidingwg monumenten2007-218
De geselecteerde pandenwg monumenten2007-219
Kerkdorp Nuenenwg monumenten2007-220
Kerkdorp Gerwenwg monumenten2007-233
Kerkdorp Nederwettenwg monumenten2007-236
Omschrijvingen van enkele bouwstijlenwg monumenten2007-240
Enkele technische termenwg monumenten2007-241
Geraadpleegde literatuurwg monumenten2007-242
Kaartjeswg monumenten2007-243
Fietspaden van weleerKees Verkooijen2007-346
DrijehornickJoop Glasbergen2007-32
Een drama te OpwettenJoop Glasbergen2007-353
Het station in NuenenRoland van Pareren en Heinz Spijksma2007-358
Vaderlandse geschiedenisJoop Glasbergen2007-368
'Drijehornick'Joop Glasbergen2008-12
Hollywood in Nuenen ('Lust for Life')Hans Korpershoek2008-17
Christiaan CleeneJack van Hoek2008-118
Mordieu den pastoir!Joop Glasbergen2008-126
Jeugdherinneringen aan De BoschhoeveRuurd van Heijst2008-229
Jonkheer Johan Smits van OyenRoland van Pareren2008-234
De StamboomvorserJoop Glasbergen2008-239
Een verbeteringredactie2008-240
De torenfundamenten van de oude H. ClemenskerkJacques Gerritse en Hans Korpershoek2008-342
Pastoor Van Lent in conflict met Nuenense gildenTjeu Hermans en Rob Verhallen2008-349
'De blijde inkomste' van burgemeester Smits van Oyen in NuenenTjeu Hermans en Roland van Pareren2008-360
Gemeente Bennebroek uiteindelijk toch opgehevenRoland van Pareren2008-365
Een grafzerk van de oude H. Clemenskerk in NuenenJoop Glasbergen2008-367
Bédelen en bedélenJoop Glasbergen2009-12
Een inbraak in het hoi van de... HerderTjeu Hermans2009-17
Een kasteel in de heerlijkheid EckartHans Korpershoek2009-111
Kerken en kapellen langs Nuenense wegen en padenNico Nagtegaal2009-122
Nu en en ... niet meer, De Oude KlompRoland van Pareren2009-128
Robert Van Klinken - Private soldierHans Korpershoek2009-230
De luchtoorlog boven NuenenFoppe de Lang2009-240
Nuenen, Gerwen en Nederwetten tijdens de Tweede Wereldoorlog, bespreking publicatiesRob Verhallen2009-250
Vier Nuenense pastoors over hun parochies in de Tweede WereldoorlogTjeu Hermans2009-255
Nu en en ... niet meer, boerderij VinkRoland van Pareren2009-264
Pastoor Van Lent over cholera, 'tafelen' en begrafenisetenTjeu Hermans2009-366
Frederik van HovenGer van Erkel2009-371
Opgraving De Esrand in NederwettenJacques Gerritse en Hans Korpershoek2009-376
Door barensnood overvallenJoop Glasbergen2009-380
Een lofdicht op pastoor AldenhuijsenTjeu Hermans2009-386
BankzakenJoop Glasbergen2009-392
Een Nuenens portret gemaakt door Nico(laas) EekmanPeter van Overbruggen2010-12
He! Gaode mee...Kees Verkooijen2010-110
Pastoor Aldenhuijsen contra het dansenTjeu Hermans2010-119
Nu en en ... niet meer, Berg 5, 7, 9Roland van Pareren2010-124
Heiligen zonder naamTjeu Hermans en John Parmentier2010-226
Luchtoorlog boven Nuenen IIFoppe de Lang2010-231
Lief en leed in de BeekstraatMiet Sanders-Coolen2010-236
Van 'A' naar 'B' pastoor Aldenhuijsen tekende naar Buschredactie: John Parmentier2010-243
Nu en en ... niet meer,Stoomtimmerfabriek NoorRoland van Pareren2010-248
Familie Bert Niesten en Sien de Groot in GerwenWim Peters2010-250
Niets dan de WaarheidJoop Glasbergen2010-259
BankzakenJoop Glasbergen2010-260
Aan een titaanLeo Mesman2010-362
De DorpslindeBob de Smit2010-363
Lief en leed in de Beekstraat (2)Miet Sanders-Coolen2010-372
Voor de ploeg gespannen (1)Joop Glasbergen2010-378
Nu en en ... niet meer, Café Janus SmitsRoland van Pareren2010-386
Povere nalatenschappenJoop Glasbergen2010-387
Voor de ploeg gespannen (2)Joop Glasbergen2011-12
Lief en leed in de Beekstraat (3)Miet Sanders-Coolen2011-18
Nu en en ... niet meer, HeikrekelbrugRoland van Pareren2011-113
Jan Luppens, de man van de buurtbankTiny Luppens2011-115
De HaverhoeveLouis Bressers2011-119
Nuenen, het begin van de Tweede WereldoorlogFoppe de Lang2011-222
Lief en leed in de Beekstraat (4)Miet Sanders-Coolen2011-228
Nu en en ... niet meer, handwijzer ANWBRoland van Pareren2011-237
Voor de ploeg gespannen (3)Joop Glasbergen2011-239
Arm, arm EindhovenBoekbespreking door Rob Verhallen2011-245
Julius CivilisJoop Glasbergen2011-248
Vincent van Gogh in de BeekstraatLouis Bressers2011-350
Twee straten haalden Nuenense dominee uit de vergetelheidRoland van Pareren2011-357
Bart de LigtSjoerd de Vrij2011-362
Nu en en ... niet meer,Geldropse Dijk, Oude Dijk en weer terugRoland van Pareren2011-368
Lief en leed in de Beekstraat (5)Miet Sanders-Coolen2011-369
Luchtoorlog boven Nuenen IIIFoppe de Lang2011-380
Tot op de bodem uitgezochtHans Korpershoek en Jacques Gerritse2012-12
Nuenen - het gedicht van mijn levenRoland van Pareren2012-110
Gij moet al wat soetjens doenJoop Glasbergen2012-117
Nu en en ... niet meer,waterput Het HoekskeRoland van Pareren2012-120
Tot op de bodem uitgezochtHans Korpershoek2012-222
Nuenense slachtoffers tijdens de Tweede WereldoorlogFoppe de Lang2012-228
Straatnaamgeving rond kasteel EckartRoland van Pareren2012-238
Interessante apps voor Nuenense heemkundigenRob Verhallen2012-243
Nu en en ... niet meer, villa HoutrijkRoland van Pareren2012-246
Nuenense dienstmeid door zwervers beroofdJoop Glasbergen2012-247
De stichting en de eerste decennia van de congregatie van de zusters van Jezus Maria Josef (JMJ)Tjeu Hermans2012-350
De 'Aardappeleters' geinspireerd door een schilderij uit Eindhoven?Peter van Overbruggen2012-359
Vincent van Gogh, de biografie. Steven Naifeh en Gregory White SmithJack van Hoek en Rob Verhallen2012-363
Nu en en ... niet meer Zandweg EikelkampenRoland van Pareren2012-368
Evert de VriesHuub van Leuken2013-13
Een eeuw parkvilla De BleekRens Kuijten2013-111
Nu en en ... niet meer, buurtschap RefelingRoland van Pareren2013-116
De Dommel door Eindhoven, Cultuur- en natuurgeschiedenis van een stadsrivier door Nico Arts, Jan Vlemmix en Piet van den Heuvel, boekbesprekingRob Verhallen2013-117
Soeterbeek, deel 1Ger van Erkel2013-119
Over huisnummers c.a. in Nuenen, Gerwen en NederwettenLouis Bressers2013-226
Nu en en ... niet meer, Vincent van GoghstraatRoland van Pareren2013-235
De totstandkoming van de AardappeletersJack van Hoek2013-236
Soeterbeek, deel 2, Van restaurant tot buitenplaatsGer van Erkel2013-241
De torenfundamenten van de oude H. Clemenskerk , deel 2Devon de Jong2013-246
Groeten uit Nuenen, Gerwen en Nederwetten, ansichtkaarten uit ca 19602013-252
Het Kostershuisje aan de BergPeter van Overbruggen2013-354
Uitvaarten - ZuipvaartenGer van Erkel2013-360
Pieter van BemmelJack van Hoek2013-362
Nu en en ... niet meer, BloemhoeveRoland van Pareren2013-366
Drie Nuenense militairen in Nederlands-Indie overledenFoppe de Lang2013-368
Gauwdieven in GerwenJoop Glasbergen2013-373
Het memoriaal van de H. Clemensparochie als historische bronTjeu Hermans2014-13
Nu en en ... niet meer, VAM spoorlijntjeRoland van Pareren2014-112
Kerken en kapellen langs Nuenens wegen en paden, dl 8hNico Nagtegaal2014-114
Historie rond de Berg van vroegerElma Saris-Gevers2014-122
De laatste oorlogsdagen in en rond Nuenen2014-227
Nu en en ... niet meer, Hoekstraat 52, voorheen A2 NederwettenRoland van Pareren2014-235
Jhr mr. Cornelis Thomas Jules van RijckevorselLouis Bressers2014-237
De oorlogstijd van Sjef Neijtsbew. Yolanda Neijts2014-256
Joden ondergedoken in Nuenen tijdens de Tweede WereldoorlogFoppe de Lang2014-264
Het oorlogsdagboekje niet langer anoniemPeter van Overbruggen2014-369
Waar schilderde Van Gogh de laan met populierenLouis Bressers2014-374
Van oude kranten, de dingen die voorbij zijnGer van Erkel2014-379
Nu en en ... niet meer, Berg 1Roland van Pareren2014-381
Waarom een protestantse freule ruzie kreeg met een Nuenense domineePeter van Overbruggen2014-383
Van domineeshuis tot Van Goghhuis 1764-2014, boekbesprekingRob Verhallen boekbespreking2014-390
De wevers in Vincents Nuenense tijdPeter van Overbruggen2015-13
Gezondheidszorg en drinkwater in Nuenen, Gerwen en NederwettenGer van Erkel en Hans Korpershoek2015-112
Wegenstructuur rond Park weer zoals in 1832Roland van Pareren2015-118
Het bouwbedrijf van Bert van Lierop bouwde half GerwenCor van Lierop2015-122
Geschiedenis van het nieuwe HeemhuisHans Korpershoek2015-203
Bij de Verhuizing, kadastraal onderzoekLouis Bressers2015-210
Een onbekend object op 'De aardappeleters' geïdentificeerdJack van Hoek2015-212
Erfgoed van de Brabanders. Verleden met een toekomst door Jan van Oudheusden, boekbesprekingRob Verhallen 2015-214
Jan Heesters en een vleugje (Nuenense) Van GoghPeter van Overbruggen2015-218
Eens stond op Eckart een ‘burgemeestersboerderij’Roland van Pareren2015-222
Wie was Bart de LigtPeter van Overbruggen2015-33
Bart de Ligt, een vergeten dominee uit NuenenSjoerd de Vrij2015-38
Twee straten haalden Nuenense dominee uit de vergetelheidRoland van Pareren2015-312
Nuenen, het gedicht van mijn levenJeanette van den Bergh2015-316
Bart de Ligt, Veni Sancti spiritusChristien Crouwel2015-322
Bart de Ligt herdenking, pinksteren 20152015-326
Bovengewelddadige strijdwijzeRuud Bartlema2015-331
Bart de Ligt nog steeds actueelWim Robben2015-333
De wereld een eeuw na de preek van Bart de LigtBart vander Sijde2015-336
Van de redactie2016-12
Het raadhuis van de voormalige gemeente Nederwetten krijgt een nieuw gezichtRoland van Pareren2016-13
Het haarschilderij als aandenken de overledeneHans Korpershoek2016-110
Project TerugbeeldRoland van Pareren2016-116
Huis van Stien Vogels als geliefd schildershobjectPeter van Overbruggen2016-120
Nico Nagteaal 1921-20162016-124
Reactie van lezers2016-130
Van de redactie2016-22
Vakantiegenoegens in gastvij NuenenGer van Erkel2016-23
Het BuijsmansvenLouis Bressers2016-211
Het Buijsmansven als straatnaamRoland van Pareren2016-218
Terugbeeld voormalig patronaatRoland van Pareren2016-220
Verwerkt verledenboekbespreking, Rob Verhallen2016-222
Ger van Erkel 1932-20162016-224
Van de redactie2016-32
Verborgen geschiedenis van Nune Ville ontdektAlfred van Cleef2016-33
De rode loopJoop Glasbergen & Rob Verhallen2016-308
Terugbeeld schoolhuis GerwenRoland van Pareren2016-312
Kunst verbonden met geschiedenisHans Korpershoek2016-314
Nuenens kerkje van Van Gogh teruggevondenPeter van Overbruggen2016-320
Van de redactie2017-12
De landbouwmachinefabriek van de gebroeders Van Dijk te NuenenWillem van Weert2017-13
'n Kwaaaie Nuenense veldwachter uit 1921Klaas de Graaf2017-19
Terugbeeld,Wachtpost 43Roland van Pareren2017-112
Zoektocht naar een 'n nieuwe’ Van Goghlocatie in NederwettenGerard Netten2017-114
De Schoteldonkse HoeveRoland van Pareren2017-118
De zussen van Vincent van Gogh en NuenenPeter van Overbruggen2017-122
Van de redactie2017-22
De oorsprong van de Heijde Hoeve in GerwenRens van der Heijden2017-23
’t Weefhuis - oude linnenweverij wordt kunstgalerieJoke van Ouwerkerk-van Eck2017-210
Terugbeeld, De KapperdoesRoland van Pareren2017-216
Boekbesprekekng, Negentig jaar kloosterleven in NuenenRob Verhallen2017-218
De Nuenense schilder Antoon van BakelPeter Thoben2017-221
Reacties van lezers2017-226